DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Zdánlivá anonymita dává prostor k nenávisti.

Zdánlivá anonymita dává prostor k nenávisti.

 

Vypjatá situace na celém světě dostává mnoho lidí do stresu a to může mít mnoho následků. Prvním takovým místem, kde se lidé snaží svou frustraci ventilovat je na diskusních fórech, pod rouškou zdánlivé anonymity. I na stránkách prestižních magazínů se to hemží nenávistnými komentáři a diskusemi, které zachází za hranici vkusu.

Ještě než začnu řešit otázku nenávisti vůči LGBT a dalším menšinám, bych ráda zmínila, že v dnešní době si každý myslí, že má právo komentovat cokoli, s čím se setká nebo o čem slyší.. Často oslavujeme neschopnost a pokrytecky přehlížíme věci, které nás mohou v budoucnu hodně mrzet. Městským zástupcem se stane člověk veřejně obdivující Stalina a vládu potlačující lidská práva a svobody. Na druhé straně lidé z menšin, kteří se snaží žít normální život jsou utlačování pro svou zdánlivou jinakost.

Propaganda je špatná, ať už se jedná o cokoli. Nemyslím si, že je dobře příliš předhazovat občanům témata, která je nutné řešit hlavně v zákonné a právní rovině. Bohužel laxnost některých zákonodárců způsobuje veřejné problémy, které by vůbec nemusely být na přetřes.  Dnes jsem na internetu narazila na celkem hezký článek nové primátorky Hradce Králové, kde byla v krátkém odstavci zmíněna její příslušenství k LGBT komunitě. Hlavně  byl článek zaměřen hlavně na její zvolení a politické počínání. Přesto se diskutující zaobírali hlavně jejím osobním  životem, který je dle mého názoru příkladný. Žije se svou partnerkou 24 let a vychovává dvě děti. Což mnoho rodin v heterosexuálním svazku není schopno dokázat. De facto 50% heterosexuálních rodin je rozvedených po několika málo letech a děti vyrůstají v neúplných rodinách.

Cítíte se osamělí a nevíte jak dál? Zkuste SbarvouVen

Přesto je nám předhazováno heterosexuální manželství jako jediná varianta soužití dvou lidí. A lidé si tvrdošíjně stojí v diskusních fórech za svým názorem.  Stejně tak je možné zatím beztrestně propagovat obdiv ke Stalinovi, považovat Putina za svého prezidenta a schvalovat jeho počínání, viz již zmíněné názory zastupitele města zvoleného občany. To celé dotváří atmosféru, která v dnešních dnech panuje.

Jsem otevřená diskusi o čemkoli. Avšak jsem také ochotná diskutovat veřejně a neschovávám se za stín internetových diskusí, jako mnoho jiných, kteří by si oblékli jakýkoli kabát, který jim zaručí bezpečnost a pomyslné jistoty.

Byla bych ráda, kdyby si lidé uvědomili, že jsme všichni na stejné lodi a je rozhodně lepší navzájem být trochu tolerantnější, než abychom spolu vzájemně bojovali. Každý chceme žít tak, jak nejlépe umíme a jak to považujeme za správné. Odsuzovat někoho za to, že má jiný názor není ta správná cesta.  Ale lež není názor, proti té je nutné se bránit. Není možné, aby byly oslavovány činy, které jdou proti lidskosti či zákonu.

Bojím se jen toho, kam toto všechno povede. Inflace, válka na Ukrajině, nenávist vůči čemukoli odlišnému a mnoho dalšího nás vede někam, kde to z nás nikdo ještě nezná. Na lidi je dnes vyvíjen až nepřiměřený tlak z médií, v zaměstnání a z mnoha dalších míst. Je otázkou, jak dlouho to lidé vydrží.

Přemýšlím proto, jak já sama z tohoto vlaku vystoupím a jaký bude můj postoj k dnešnímu životu.  Proto bych byla ráda, kdyby každý, kdo chce přidat jakýkoli komentář k jakékoli události nebo názoru, aby si nejdříve rozmyslel, jestli je třeba danou věc komentovat. Jestli by si za svým názorem stál, i kdyby stál proti dané osobě tváří v tvář. Uvědomil si, že slovo je někdy tak silné, že dokáže zabít. Ať už si tento článek vyložíte jakkoli, jde o zamyšlení nad dnešní dobou a jak se lidé dnes staví k záležitostem, které se jich přímo netýkají.

Každopádně vám přeji krásné svátky a mnoho štěstí v novém roce. To vše vám přeje i projekt pinkly.cz, který si bere za cíl dát lidem možnost stát se sami sebou.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping