DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Cestování může být pro LGBT+ osoby někdy peklo!

Cestování může být pro LGBT+ osoby někdy peklo!

 

Většina lidí se těší na volno v práci, že vyrazí na skvělou dovolenou. Obří výběr zájezdů a mnoho zemí, do kterých se dá cestovat za sluníčkem nebo sněhem v zimě. To je realita většiny lidí. U LGBT+ osob, to může být mnohem problematičtější, než si myslíte.

To, že každá země má své zvyky a tradice nemusíme rozebírat. V arabských zemích je vám dopředu jasné, že se nebudete moci opalovat v tangách, natož nahoře bez. Ale pokud neporušíte pravidla, která vám většinou oznámí delegát cestovní kanceláře, nebudete mít žádné problémy.

To ovšem neplatí pro LGBT+ lidi, kteří chtějí cestovat. Jsou totiž země, kde jim hrozí vězení a dokonce v některých i trest smrti, jen za to, že se hlásí k této komunitě. Transgender osoby to mají ještě složitější. To že je někdo gay není na první pohled vidět a je možné to skrýt. Ale transgender osoba častokrát jen těžko zapře svojí identitu.

Proto se LGBT osobám nedoporučuje, či dokonce výrazně jsou varováni před cestováním do zemí jako je Brunei, Saudská Arábie, Nigérie či Kuwait. Tam nejen, že hrozí za vstup do země vězení, ale ve zmiňovaných zemích může přijít i trest smrti.

Jen o něco málo lépe jsou na tom destinace, kam čeští turisté rádi jezdí. Marocco, Maledivy, Mauricius či Jamajka. Tam vás nečeká doživotní vězení, ale riskujete mnoho let, které byste mohli strávit za mřížemi.

Obecně se dá říci, že v Evropě vám nic nehrozí. Stejně tak je na tom Kanada či USA. V těchto zemích stačí, když budete dodržovat místní zvyky a nemusíte se bát žádného postihu. I lidé jsou v těchto zemích vstřícnější a v této oblasti vzdělanější.

Vůbec nejlépe uděláte, když jako člen LGBT+ zamíříte do Kanady, Švédska či Holandska. Tyto tři země jsou vyhodnoceny v žebříčku jako nejvíce přívětivé pro LGBT+ cestovatele. Špatně neuděláte, ani když pojedete do Dánska, Norska, Španělska či Portugalska.

V těchto zemích jsou také zákony, které dávají LGBT lidem mnoho možností a je v nich nejmenší diskriminace. V některých těchto zemích dokonce stejnopohlavní páry mohou adoptovat děti či vstoupit do svazku manželského.

Pokud budete přemýšlet, že v druhé polovině prázdnin chcete vyrazit za teplem či mořem, tak dobře zvažte, kam vyrazíte. V případě volby nesprávné země by to mohla být dovolená, která by rozhodně nesplnila vaše představy, pokud by se vám nestalo něco horšího.

 

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping