DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Jsou transgender lidé novým lidským druhem?

Jsou transgender lidé novým lidským druhem?

Možná až drsnou otázkou je myšlenka, že transgender osoby jsou novým lidským druhem. Nejspíš to tak není, ale přesto mě to nutí k zamyšlení. Člověk jako takový prošel vývojem a některé lidské druhy jako například homoerektus zanikl. Zanikli také neandrtálci a nikomu to nepřijde divné. A proč je tedy tak nepochopitelné pro většinovou společnost představa o transgender lidech.

Ať už se jedná o genetickou mutaci, odchylku od tzv. „normálu“, či jsou výsledkem diagnozy, kterou si zatím neumíme jinak vysvětlit, jsou tu a zřejmě tu budou i nadále.

Je mnoho věcí, které si jako lidstvo neumíme vysvětlit a kdo si myslí, že již o světě, přirode a lidském těle víme vše, ten s hodně mýlí. Jde tedy o to se zamyslet a přijmout fakt, že se lidstvo vyvíjí a nadále se bude vyvíjet i bez našeho přičinění. Je otázkou, jak bude svět vypadat za tisíc, dva či deset tisíc let. Možná se dočkáme, že bude více druhů než jen žena a muž, které zde máme v dnešních dnech. Rozhodně se mi líbí myšlenka, že bychom byli u zrodu nějakého nového druhu, který se stane součástí společnosti i do budoucna a příroda nám tak ukáže, jak je rozmanitá.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping