DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Přestaňte šířit dezinformace o trans lidech!

Přestaňte šířit dezinformace o trans lidech!

 

Až absurdní články se vyskytují o transgender lidech po celém internetu. I oblíbené weby jako Novinky či  Sport se snaží bojovat proti transgender lidem svými nenávistnými články a navíc dovolit lidem komentovat tyto články texty za hranou zákona.

Podle komentářů pod těmito články by se mohlo zdát, že by měli trans lidé ze světa zmizet a že jsou podle komentujících nemocní, úchylní a bůhví, co ještě. Navíc mnoho komentářů v podstatě porušuje zákony této země a jsou žalovatelné. Když se někdo vyjádří o politice podle svého a stejně drsně jako ohledně trans lidí, tak ho vyšetřuje policie a je i souzen.  Ale kvůli komentářům pod články o transgender problematice k ničemu takovému nedochází i přesto, že jsou hodně za hranou.

Navíc jak všichni víme, tak je snaha médií o co největší návštěvnost a čtivost. Proto také vznikají články nenávistné či se zkreslenými informacemi, které mají nahrávat do karet nenávistným názorům proti trans komunitě.

Například argument, že heterosexuálové nepořádají pochody, je dle mého názoru zcela zcestný. Koná se celá řada akcí, kdy je omezena doprava po velké části Prahy, maratony, či různé jiné běhy a nikdo si nestěžuje.

Navíc se media zaměřují pouze na osoby MtF (z muže na ženu) a zapomínají, že v trans komunitě je více jak 65% lidí FtM ( z ženy na muže). To platí i pro čtenáře, kteří si nenajdou informace o tom, že i ve sportu soutěží FtM, ale media je zahlcují informacemi o dvou až třech lidech na světě, které řeší, že jim organizace zakazují sportovat kvůli jejich identitě.

Ať už se jedná o jakýkoliv problém, měl by být řešen s rozumem a bez emocí. Ať už je to otázka trans lidí či lidí se zdravotním nebo mentálním postižením. Samozřejmě mnoho dalších problémů, které si nejednou ani neuvědomujeme. Rasismus, homofobní chování a mnoho dalších netolerantních projevů ovlivňuje každodenní život statisíců lidí v republice.

Většina nenávisti vychází z nevědomosti, nevzdělanosti, a hlavně ze strachu z neznámého. S největší pravděpodobností ti, co nejvíce křičí, tak trans osobu nikdy nepotkali v reálném životě, nebo ani nepoznali, že se s někým takovým už v životě setkali či setkávají.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping