DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Víte jak se chovat bezpečně na online seznamce?

 

Internetové seznamky již několik let zažívají vzestup. Již od uvedení internetu pro širokou veřejnost vznikly seznamky. V dnešní době je jich po celém světě desítky tisíc. Jsou také ryze národní seznamky, ale také seznamky celosvětové, které přijímají registrované z většiny světových zemí. A proto je také čím dal těžší si vybrat tu správnou.

Můžeme říci, že seznamování online se stalo velice populární od vzniku počítačů, chytrých telefonů a internetu. Ale jsou zde i úskalí, která je dobré znát. Tento přechod do online prostředí se snaží využít i vykutálení lumpové, kteří chtějí profitovat z vaší samoty a iluzí. Mnoho lidí, kteří nemají žádného partnera a nejsou zrovna zdatní v osobním seznamování mají možnost právě na online seznamce a jsou tak zranitelní. Příkladem mohou být starší ročníky, lidé z LGBT komuity ale také dospívající. Tito lidé se často nechají svou důvěřivostí nachytat na podvodníky, kteří mají políčeno jen na jejich peníze.

 

Bezpečné tipy pro seznamování

  • Nikomu neudělujte své bydliště
  • Nikomu cizímu raději nedávejte telefonní číslo
  • Nikomu nedávejte přístupová hesla do bank, platebních karet a dalších informací.
  • Přečtěte si pořádně podmínky užití dané seznamky
  • Neklikejte na případné odkazy, které vám neznámý protějšek pošle
  • Neinstalujte si žádné neznámé aplikace
  • Pokud chce osoba na druhé straně rychle přejít na jiné chatovací zařízení, tak raději zpozorněte!

 

Uvědomte si, že nikdy nevíte kdo je na druhé straně a proto buďte ze začátku raději opatrní. Registrujte se na seznamkách, na které jsou kladné recenze. Pokud po vás ihned po vás bude chtít někdo peníze, tak je čas také se zamyslet nad tím jestli je to v pořádku. Samozřejmě seznamky jsou placené, a to z důvodu, že se tím seznamka snaží zabránit vtipálkům používat jejich aplikaci. Ale seriózní seznamky profily ověřují a dávají vám možnost si seznamku nejdříve vyzkoušet a až potom případně chtějí peníze za VIP členství.

Také si dejte pozor na to kolik platíte, abyste nebyli nemile překvapeni. Někdy vypadá nabídka lákavě, ale nakonec vám z účtu odejde mnohonásobně vyšší částka. Nechali jste se tak nachytat na marketingový trik, který uvádí cenu za měsíc, a jen miniaturním písmem je napsáno, že je účtovaná částka za 12 měsíců. Také si dávejte pozor na opakující se automatické platby „recuring payment“, které vám budou účtovány opakovaně, dokud je sami nezrušíte. Proto buďte při placení velice opatrní, co a za jakých podmínek platíte a s jakými podmínkami souhlasíte.

Ale abychom vás jen nestrašili, tak je samozřejmě mnoho solidních a poctivých seznamek na celém světě. Proto se nebojte využít nového virtuálního prostředí a případně najdete nového ideálního partnera, kterého byste možná jinak nepotkali.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping