DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Tohle si transgender lidé nezaslouží!

Tohle si transgender lidé opravdu nezaslouží!

 

V poslední době média tzv. masírují čtenáře články o transgender osobách. Spojení transgender osob a lidských práv či sportu je v posledních měsících a letech hodně probírané téma nejen u nás. Jestli je to dobře nebo špatně nechceme hodnotit. Ale rádi bychom se vyjádřili k některým nadpisům v článcích nebo označení transgender osob se nás trochu dotýkají.

V posledních dnech jsem narazila na nadpis „neoperovaný Ken“ a tak mě okamžitě napadlo, že se v podstatě jedná o nadávku. Lidé, kteří prošli či procházejí změnou pohlaví jsou často titulování jako úchylové, nemocní lidé, babochlapi či neoperovaní muži či ženy. Takové výrazy se mě celkem dotkly. Napadlo mě, jak pejorativně oslovit heterosexuální jedince a na nic jsem nepřišla. Stejně jako lidé často oslovují gaye jako buzíky, buzny a podobně.

Neslyšela jsem, že by někdo takto oslovoval z LGBTQ+ komunity heterosexuální jedince. Proto si myslím, že si lidé z LGBTQ+ komunity nezaslouží, aby se o nich takto mluvilo. Někdy se stane, že samotní členové LGBTQ+ komunity se z legrace označují jako „Transky“, „Buzny“ a podobně. Ale to neznamená, že něco takové by si měla média přivlastňovat. Stejně tak jako se vyjádřila nejvyšší hlava státu o tom, že jsou mu transgender osoby odporné. Něco takovém mi přijde naprosto nepřípustné z úst státního činitele, který by měl naopak přispívat k porozumění mezi lidmi.

Lidé nejsou zvyklí na nové věci a pohání je strach z neznámého. Není to tak velmi dávno, kdy nesměly ženy volit. Není to tak dlouho, co byli lidé ukazování v lidských zoologických zahradách. Není ani tak daleko od naší země, kde ženy nesmí řídit auto, dostat se ke vzdělání či sportovat. Dnes jsme snad někde úplně jinde. Ale evidentně ne všichni.

Je třeba naučit se akceptovat odlišnosti a přiznat těm jiným svobodu žít tak, jak jim je přirozené. Stejně tak jako lidé mnohdy odvracejí oči od postiženého člověka, stejně tak reagují na ostatní odlišnosti. Ale neuvědomují si, že jsou to stejní lidé jako oni a naopak musí být mnohem statečnější, aby se se svým problémem vyrovnali a vybojovali si úctu.

Kdybychom zašli do absurdního názoru, tak můžeme říci, že pokud někdo platí daně a neporušuje zákon, tak je vše v pořádku. Každý by měl mít stejná práva a povinnosti. Neříkám, že každý by měl mít rád každého, ale myslím si, že by měl každý akceptovat něco, čemu sám dostatečně nerozumí. To ale bohužel přes média není úplně reálně aplikovatelné, vzhledem k tomu, že jejich primární záměr je počet čtenářů a senzace chtivý článek.

Proto bych byla ráda, kdyby si každý uvědomil, jak by mu bylo, kdyby ho někdo titulovali hanlivými titulky. Jak by se vám líbil nadpis v médiích „heterosexuálové roznáší nejvíce sexuálních nemocí ze všech“. Asi tak nějak by mohl znít nadpis článku, který by se takovým jedincům také nelíbil.

Tímto článkem jsem se chtěla zamyslet nad tím, jak se navzájem titulujeme a hodnotíme něco co sami neznáme či nechápeme. Sama jsem si uvědomila, že někdy také hodnotím někoho příliš kriticky a budu na sobě muset v tomto ohledu pracovat. A to doporučuji každému, kdo se k tomuto článku dostane.

 

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping