DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Sport Ilustrated ukázalo na obálce poprvé transgender ženu

 

Heidi Klum, Tyra Banks a mnoho dalších pózovaly pro prestižní časopis Sport Ilustrated. Ale i tento časopis udělal průlom v gendrově korektní společnosti a poprvé prezentoval na titulní stránce transgender ženu Laynu Bloom.

Časy kdy se na přestižních magazínech ukazovali modelky s mírami 90-60-90 je už asi dávno pryč. Nejen plus size modelky ale také transgender ženy jsou zařazeny do světa módních a sportovních časopisů. V roce 2021 se rozhodl časopis svůj rozměr mnohem rozmanitější a již neprezentuje jen lidi, kteří byli typické příklady krásy, ale také lidi které se odlišují. Modelka Layna Bloom je první transgedner ženou na titulní stránce magazínu Sports Illustrated a v přestižním magazínu se ukázala v plavkách.

Modelka potvrdila, že je na tento úspěch velice hrdá a nemůže být štastnější. V živoě si totiž prošla peklem a v dětství byla znásilněna. Svou pravou identitu dlouhou dobu tajila a comming out prodělala až v roce 2016. Tehdy jí bylo dvacet. „Dívky jako my nemají možnost žít své sny, nebo vůbec alespoň žít. Doufám, že moje titulka povzbudí ty, kteří bojují s tím, aby byli viditelní a cítili se ocenění,“ řekla sama modelka, která na obálce zastupuje nejen transgender osoby ale také modelky tmavší pleti.

V České republice se můžeme setkat například s transgender modelkou Petrou Nitka, která se nejdříve proslavila jako androgenní model a následně prodělala změnu pohlaví. Je dobře se již po celém světě dává více příležitostí těmto lidem, kteří díky tomu mohou pomoci v osvětě. Mnozí lidé si totiž stále myslí, že je Transsexualita nemoc či úchylka. Proto je třeba lidi informovat, že transgender lidé jsou stejní jako všichni ostatní.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping