DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Data, která si zapamatujte, jste-li trans

 

Nemusíte být příznivcem hallouwenu nebo svátku zamilovaných. Ale určitě stojí za zmínku dvě data, pokud jste trans. Prvním dnem před létem je 31. Května, který se považuje za mezinárodní den viditelnosti transgender osob.

Je to den, který „patří“ nám, stejně tak jako 14. Února patří všem zamilovaným. Dalším datem, které stojí za zmínku je 20. Prosinec, kdy vzpomínáme na zesnulé transgender osoby, které byli objetí násilného činu a zemřeli. Násilí je obecně špatná věc, a tím horší když násilí směřuje proti zranitelným lidem. Takový jsou i členové LGBT+ komunity, kteří jsou za svou odlišnost často terčem násilí.

V česku se sice neději zatím nijak velké násilí na transgender osobách, ale v jiných státech je to o mnoho horší. Příkladem mohou být muslimské země, nebo mnoho států Afriky. Kde se žije nejlépe nebo nejhůře pokud jste členem LGBT+ komunity, si můžete přečíst v následujícím článku….

Podle pisatele článku jsme, jako Česká republika skončili na 49. Místě. Není to nejlepší výsledek, ale jsme v toleranci LGBT osob v té lepší polovině. Nejlépe se podle výzkumu žije transgender osobám v Kanadě a nejhorší je to v Nigérii a Brunei. Lépe než u nás jsou s tolerancí na tom i v Chorvatsku, Slovinsku či Rakousku. Překonal nás i náš soused Německo, které je na 27 příčce.

Jako pikantnost můžeme uvést, nebezpečí uvěznění za anální sex na dovolenkovém ostrově a státě Mauricius. Zde je takový sex považován za sodomii a hrozí tak 2 až 5 let za mřížemi.  Nejhorší je v tomto směru Kuwait a Saudská Arábie, kde hrozí trest smrti jen za to, že jste příslušníkem LGBT+ komunity. Proto doporučujeme do těchto zemí vůbec nejezdit.

Jak se žije v česku vám? Vědět nám můžete dát pomocí anonymnímu hlasování v anketě níže.

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping