DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Transgender celebrity, které byste měli znát!

 

Transgeder osoby se začínají posledních pár let prosazovat ve všech oborech. Výjimkou nejsou asi nejslavnější osobnosti jako Caitlyn Jenner nebo Laverne Cox. Ale nejsou zdaleka jedinými členy komunity, kteří se v dnešním světě něčím zviditelnili.

Představíme si některé osoby, které se proslavili jako trangender sportovci, herci, umělci, modlky/ové či třeba herci a herečky. Některé dokonce časopis Time zařadil do seznamu 100 lidí, kteří ovlivňují dnešní společnost.

 

Elliot Page

 

V prosinci 2020 oznámil Elliot Page, který je hvězdou v seriálu „Umbrella Academy“ od Netflixu, že je transgender.  Z herečky se tak stal muž. Herec v pořadu Oprah řekl, že je vděčný za lékařskou pomoc transgender osobám. „Je skvělé vyjít ze sprchy s ručníkem kolem pasu. Kouknout se do zrcadla a vidět v něm to, že jste to opravdu vy“.

Elliot Page na wikipedii

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @elliotpage

Leyna Bloom

 

Leyna Bloom udělala přelomový krok pro transgender modelky, když se v roce 2021 dostala na obálku slavného časopisu Sport Illustrated, plavkového vydání.  Následně na svém instagramovém účtu napsala, že konečně po milion letech čekání pro transgender osoby se podařilo zviditelnit a ukázat, že přežili a jsou plnohodnotnými lidmi.

 

Kataluna Enriquez

 

Katalpa Enriquez se stala historicky první miss Nevada, kdy vystupovala oficiálně jako transgender žena.

 

„Hledáte partnera či partnerku z komunity lGBTQ+? Máme pro vás tip na seriózní seznamku pro transgender osoby“.

Laverne Cox

 

Laverne Cox je známá Afroamerická herečka a aktivistka za práva transgender žen, která se proslavila v sérii „Orange is the New Black“, na Netflixu. V roce 2014 se stala první otevřeně transgender osobou nominovanou v hlavním vysílacím čase na Emmy Award.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Laverne Cox (@lavernecox)

Jako první transgender osoba se dostala na obálku časopisu Time, který jí zařadil do seznamu Time 100. Cox také bojuje za práva a osvětu ohledně LGBTQ+ komunity. Otevřeně mluví o problematice transgender žen a se svými zkušenostmi se snaží podpořit ostatní.

 

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping