DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ
pomáháme transgender lidem

Trans* se narodíš. Ale ostatním se staneš!

Možná až trochu zavádějící titulek, ale ráda bych se na pár řádcích zamyslela nad tím, jak to vlastně je. Ano to, že je někdo transgender si nevymyslel a není to ani módní výstřelek. Nejedná se ani o nějakou úchylku či výstřel z nudy. Transgender osobou se prostě narodíte.

To, že přijdete na to, že vaše duše nesouzní s tělem, může být někdy velice frustrující. Ale není to něco, čeho bychom se měli bát. Neznamená to, že jsme úchylové nebo podobně. Sice je to lékařská diagnóza. Ale tomu můžeme být v podstatě rádi. Protože v České republice díky tomu máme většinu zákroků a léku zdarma. Kdyby se nejednalo o diagnózu 64.0, tak bychom zaplatili za operaci změny pohlaví zhruba 250 tisíc. Tak to například funguje v Anglii nebo v USA, kde si pacienti musí hradit tento zákrok sami.

Ale to, že si mnoho lidí zaměnuje tyto lidi s transvestity či drag queen je škoda. Tito lidé se de facto vcítí do opačného pohlaví z důvodu zábavy, uměleckého vyjádření či výdělku. Transvestita je někdo, koho může uspokojovat se na chvilku vcítit do opačné role. Drag queen je vlastně zábava, která se může stát i klasickým zaměstnáním.

Také na tom nevidím nic špatného, jen bych ráda, aby lidé věděli, že mezi transgender osobami a těmi ostatními je podstatný rozdíl. Transgender lidé nemění pohlaví kvůli zábavě. S trochou nadsázky můžeme říci, že lidé se snaží „napravit chybu boha“, který jim dal například ženský mozek, ale mužské tělo.

Transvestita či drag queen ale své pohlaví měnit nechtějí a cítí se být příslušníkem pohlaví, které jim bylo určeno při narození. Tím pádem jsou to tzv. CIS lidé „Cisgender = osoba, která se cítí být v pohlavní roli, která mu byla určena při narození“.

Krátké vysvětlení pojmů:

Transvestita – osoba, která se obleče do oblečení opačného pohlaví za účelem dosažení sexuálního či psychického uspokojení.

Drag Queen – osoba pracující v zábavním průmyslu, která se převléká pro pobavení obecenstva a za účelem výdělku. Většinou muž, vystupující jako žena.

Transgender osoba – osoba, která má nesoulad mezi mozkem (duší) a tělem. Nemůže v životě pokračovat bez toho, aniž by nepřizpůsobila tělesnou stránku té duševní.

Cross dresser – osoba, která se obléká do oblečení opačného pohlaví. Důvodů může být více.

 

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping