DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Nemáme potřebu se vnucovat.

 

Často jsme terčem nenávisti a vysmívání. Navíc nás často obviňují za to, že se vnucujeme a vyžadujeme pozornost. Média o LGBT lidech často nepíší, ale přesto, když se objeví článek o člověku, který patří mezi LGBTQ+ komunitu, tak se strhne lavina komentářů, které se nedají ani číst.

Je pravda, že některé organizace bojující za práva LGBTQ+ lidí se snaží mediálně podpořit jejich existenci a bojovat tím za jejich práva. Je třeba za práva lidí z této minority bojovat, protože se celoživotně potýkají s mnoha nesnázemi, ale je otázkou, jestli je třeba to příliš medializovat. Přesto je třeba o tématice LGBTQ+ lidí občas mluvit.

Přesto to neznamená, že by lidé z LGBTQ+ komunity chtěli někomu své životy vnucovat nebo si vynucovat něco navíc. Tito lidé chtějí jen stejná práva, jako mají ostatní. Stejně tak mají i povinnosti jako ti ostatní. Placení daní, zdravotního pojištěni a podobně, se nevyhne nikdo, povinnosti jsou striktně vyžadovány. Ale naopak, co se týká lidských práv, není to už tak samozřejmé.  Možnosti získání práce či jiných práv, které mnoho lidí bere za samozřejmost.

Často jsou lidé z LGBTQ+ komunity osočováni z toho, že vůbec vyšli z domova. Ať už je to účast při sportu, televizní soutěže, talk show a mnoho jiného, je jejich přítomnost stejná jako těch ostatních. To, že se někdo přihlásí do nějaké soutěže v televizi neznamená, že by tím na sebe chtěl upozorňovat. Má pouze tu stejnou možnost jako každý jiný občan této země. Přesto to mnoho lidí považuje za jakési předvádění se a upozorňování na svou tzv. jinakost. Mnoho komentujících, kteří ani netuší, čím tito lidé procházejí, je odsuzuje a hanobí. Komentující si často neuvědomují, že někdy zacházejí až za hranu zákona svými nenávistnými komentáři.

Na „jinakost“ lidí z LGBTQ+ komunity je poukazováno až možná nelidsky. Je otázkou, jestli je třeba je označovat za lidi, kteří prošli nějakou změnou. Pokud projde někdo změnou pohlaví, tak se mu změní rodný list, jméno a úředně se z něj stane jiný člověk. Tedy ten by neměl být pomyslně trestán tím, že ho někdo bude označovat jeho původní identitou.  To je jako by v mediích o někom psali, že byl adoptovaný nebo že má vyměněnou ledvinu, apod. To nejen, že překračuje slušnost, ale také dle mého názoru narušení osobních práv člověka.

To, že se někteří lidé snaží zviditelnit, rozhodně není tím, že jsou členy LGBTQ+ komunity. Ale je to především jejich osobní rozhodnutí stát se populárním a popřípadě slavným. Myslím si, že drtivá většina lidí, kteří si prošli změnou pohlaví chce žít „normální“ život bez nějakého mediálního zájmu. Mají stejné touhy a potřeby jako každý jiný. Chtějí se těšit z přítomnosti lidí, kteří je mají rádi. Chtějí třeba i založit rodinu a najít lásku. Dodržují zákon a nikomu neubližují. Přesto jsou už jen za svou vlastní identitu diskriminováni. Problémy řeší v pracovním procesu, ve školách, ve sportu a v podstatě kamkoli přijdou.

Proto si dovolím apelovat na to, aby si každý uvědomil, že diverzita není nic špatného. Není třeba na odlišnost poukazovat a bát se jí. Jen strach může vyvolat v lidech nenávist vůči menšinám.

Hezky to řekl jedem můj kamarád, „většině se musí dokazovat, že s nimi není něco v pořádku. Kdežto transgender lidé musí dokazovat, že s nimi není nic špatně“. Zkuste se nad tím zamyslet. Je otázka, jestli to, že je někdo trochu jiný, než většina, je důvodem k nenávisti a odlišnému chování než k tzv. “normálním“ lidem.

Krásné vánoční svátky a úspěšný nový rok vám přeje celý tým pinkly.cz

Napsat komentář

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping